Tvoříme nejen z textilu

Tradiční kategorie pro žáky základních škol, kterou pořádáme již od 1. ročníku

Kategorie Tvoříme nejen z textilu je vhodná zejména pro kolektivy žáků základních škol, základních uměleckých škol, nižšího stupně víceletých gymnázií, domů dětí a mládeže či dětských domovů. Autorský kolektiv může být sestaven ze žáků různých věkových kategorií.

V kolektivu (popř. samostatně) navrhněte a realizujte kolekci oděvů, módních doplňků nebo jiných výrobků nejen z textilu. Provedení a výrobní materiály (oděvní i neoděvní) výrobků/modelů jsou zcela v kompetenci autora/autorů. Výrobky/modely mohou být v jedné kolekci minimálně 3, maximálně 10.

Kolekci si v den konání soutěže předvedou sami autoři (příp. určení modelové a modelky z řad dalších žáků) na přehlídkovém mole, načež bude ohodnocena porotou.


Žáci mohou tvořit např. v rámci výuky výtvarné výchovy či ve výtvarných kroužcích (doporučeno je zastoupení výtvarných a základních textilních technik) kupříkladu následující výrobky/módní doplňky:

  • tašky
  • polštáře
  • kravaty
  • čepice
  • výrobky z vlny
  • a tak dále – fantazii se meze nekladou

Tvořit je možno i celé oděvy, ať už například vyzdobením těch již hotových (barvy, ozdoby, nášivky atp.), nebo zhotovením zcela nových – i pomocí netradičních technik.

K tvorbě lze využít libovolné materiály (látky, přírodniny, vlnu, bavlnky, papír, plasty, recykláty atd.). Mezi doporučované textilní techniky patří např. pletení, tkaní, paličkování, plstění, vyšívání, ruční šití a další. Výtvarné techniky mohou být zcela různé.

Podrobné informace

Vyhlášení kategorie Tvoříme nejen z textilu
+ podmínky účasti

Přihlášení

Nejzazší termín podání přihlášek: 31. 5. 2023

Kolekce přihlašujte v soutěžním informačním systému ModelIS.

  1. Pokud jste ještě se systémem nepracovali, klikněte na odkaz výše a dále zvolte možnost [Otevřít registrační formulář]. Tam vyplňte požadované údaje, další informace poté dostanete do e-mailu.
  2. Pokud jste již se systémem pracovali, přihlaste se do něj pomocí svých údajů a následně vytvořte novou přihlášku do soutěže.

Účast není zpoplatněna. Počet přihlášených kolekcí je neomezený.

K přihlášce je nutno dodat hudbu ve formátu MP3 a jednu až tři fotografie kolekce (více informací v podmínkách účasti).

Nejzazší termín zaslání hudby a fotografií: 1. 9. 2023


Ročník 2023

Módní kresba